Mezi nejčastější obtíže, se kterými k nám pro odbornou pomoc klienti přicházejí, bývá padání vlasů. To samo o sobě je zcela normálním fyziologickým procesem. Za nežádoucí vypadávání však považujeme takové, kde se jedná o nadměrné vypadávání oproti normálu, a ten je u každého individuální. Obecně se lze řídit odbornou literaturou, která uvádí ztrátu vlasů v počtu okolo 100 denně. Pravdou ovšem je, že málokdo je schopný tento počet reálně sledovat. Ukazatelem na patologické padání však může být větší než obvyklé množství vlasů na hřebenu po vyčesávání, ve sprše po mytí či na polštáři. Objektivním ukazatelem také bývá třeba ztenčující se culík u žen.

To, zda vlasy po výpadku opět dorostou, určuje především zachovaný vlasový folikul a na ten je třeba se zaměřit především. Aby vám vyrostl zdravý strom, je také potřeba především dbát o kvalitu půdy a dostatečné zalévání kořenů, stříhání větví je až druhotná péče, a s růstem zdravých vlasů se to má stejně. Je potřeba myslet na to, že jen zdravá pokožka dokáže produkovat zdravé a silné vlasy.

Při obtížích s nadměrným padáním vlasů je vhodné, svěřit se do rukou odborníka – trichologa, který diagnostikuje původ obtíží a navrhne terapeutický plán cílený na jejich odstranění a napomáhající nastartování obnovení růstu vlasů.

Vypadávání vlasů lze rozdělit do mnoha podkategorií. Patří mezi ně například androgenetická alopécie, jizvová alopecie či alopecie areata. Zaměříme-li se ovšem na nejběžnější typ tzv. dočasného nadměrného vypadávání vlasů, můžeme zde nalézt několik různých příčin vedoucích k jejímu vzniku. K těm patří především hormonální nerovnováha, zdravotní obtíže či nadměrný stres.

Samy vlasy a jejich kondice spolu s vlasovou pokožkou nastavující zpětné zrcadlo našemu životnímu stylu a zdravotnímu stavu. Příčinu nadměrného padání lze hledat v období 4 – 6 měsíců před počátkem padání.